Czysta Wkra

Czysta Wkra

To wyjątkowe wydarzenie podczas którego po raz kolejny (17!) popłyniemy po śmieci znajdujące się w nurcie rzeki Wkry oraz jej najbliższym sąsiedztwie.

Wkra to niezwykle urokliwa i bezpieczna rzeka płynąca po Mazowszu. Jest wyjątkowa pod każdym względem. Jak mało która rzeka płynie z północy na południe. Płynąc z jej nurtem masz szansę oglądać ciekawe budowle, np. ostatni młyn wodny, który mimo upływu lat wciąż daje radę i dumnie pręży się nad rzeką. Wiosłując Wkrą niejednokrotnie odwiedzisz liczne obszary Natura 2000, będziesz mieć okazję podziwiać wyjątkowe piaskowe skarpy, wielkie głazy czy też zaskakującą faunę i florę Mazowsza.

Wkra to rzeka wyjątkowa pod każdym względem. Jest idealna do relaksu, na jej brzegach znajdziesz liczne plaże, łąki czy też zacienione polany, które są wprost stworzone, by na nich poodpychać i odsapnąć od pędu wielkich miast. To miejsce wprost idealne, by wylogować się do życia i odłożyć telefon, podziwiać przyrodę, zachody słońca i śpiew ptaków.

We Wkrze możesz się zanurzyć, poczuć orzeźwiającą moc jej nurtu, odpręż się i poczuj jak wracają do Ciebie siły witalne.

Nasza Akcja ma na celu zachowanie Wkry takiej jaka jest, magicznej, majestatycznej i czystej. Jeśli i Tobie zależy, żeby tak było koniecznie dołącz do naszej Akcji Czyste Rzeki Mazowsza. Zaangażuj się w Akcję Czyste Rzeki Mazowsza