Historia 

Jak większość fajnych Akcji, także ta, rozpoczęła się na Mazowszu. 

Kilkanaście lat temu grupa entuzjastów kajakarstwa zrzeszona w Stowarzyszeniu Sympatyków Doliny Rzeki Wkry rozpoczęła Akcję sprzątania rzeki Wkry. Podczas drugiej lub trzeciej edycji nasza Fundacja wsparła organizatorów wydarzenia marketingowo, sprzętowo oraz organizacyjnie. 

Wydarzenie przeszło re-branding i powstała Akcja Czysta Wkra, która od samego początku jest wydarzeniem nie tylko ekologicznym, ale także edukacyjnym. Podczas naszych Akcji edukujemy wszystkich dlaczego tak ważnym jest dbać o środowisko naturalne, dlaczego woda jest tak ważna dla naszego ekosystemu i jak korzystać z niej odpowiedzialnie.

Jeśli zastanawiacie się dlaczego nad rzekami wciąż jest tyle śmieci, to chyba nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony ma to z pewnością związek z czynnikiem ludzkim.
Jak zapewne wiecie, czynnik ludzki jest leniwy, pełna puszka napoje z pewnością łatwiej trafia nad rzekę niż z nad niej wraca, puste opakowanie po robakach z pewnością też już nie jest potrzebne i może zostać porzucone nad rzeką... Czy będzie tęskniło, nie sądzę!

Jesteśmy leniwi, nie chce nam się sprzątać po sobie. Na szczęście nie wszystkim.
Odpoczywaj odpowiedzialnie, zabierz swoje śmieci i wrzuć do pojemnika o odpowiednim kolorze. Nie porzucaj ich nad rzeką. Będą smutne. My też.

Media o naszej akcji

Radio dla Ciebie

TVP 3

Radio Warszawa

Moda na Mazowsze

ustanowiliśmy rekord Polski

Podczas jednej z Akcji Czysta Wkra zaangażowaliśmy tak wielu wolontariuszy, że udało nam się ustanowić Rekord Polski w Sprzątaniu Rzeki w wielu miejscach jednocześnie. Więcej o tym wydarzeniu z pewnością znajdziecie na stronie Biura Rekordów ...

Gorąco polecamy Wam wizytę na stronie Biura Rekordów oraz udział w najbliższej Akcji Czyste Rzeki Mazowsza.